Zielony Burowiec - Dzielnica Katowic Przejdź do treści

   TRWA BARDZO WAŻNA AKCJA SKŁADANIA UWAG DO PLANU OGÓLNEGO KATOWIC! TERMIN: do 15 kwietnia 2024 r.!

 

#3MINUTYdlaKATOWIC

 

  Miasto Katowice ma obowiązek sporządzenia do końca 2025 r. Planu Ogólnego, który na długie lata przesądzi o kierunkach urbanistycznego rozwoju oraz o przeznaczeniach wielu działek i obszarów. Prace już się rozpoczęły i wyznaczono krótki czas do 15 kwietnia 2024 r. na zbieranie wniosków do planu od mieszkańców miasta (składane tylko na specjalnym formularzu).


  W porozumieniu z innymi organizacjami społecznymi i rowerowymi Katowic, zaproponowaliśmy tekst ważnego wniosku o ochronę korytarzy urbanistycznych miasta Katowice i zachowanie w Planie Ogólnym miasta terenów pod velostrady, przygotowany na formularzu ministerialnym i teraz zbieramy podpisy popierajacych go mieszkańców. Kliknij w odpowiedniego linka lub w baner (tu wersje przeznaczone do wysłania elektronicznego - zajmie 3 minuty, nie wymaga drukarki):  

-> przygotowany wniosek w formie: formularz pdf  (do wypisania ręcznego)

 

-> przygotowany wniosek w formie: formularz docx (do uzupełnienia komputerowego)

 

kliknij w baner - to link do wniosku: Formularz z wnioskiem

 

a tu film instruktażowy - jak wysłać wniosek:

instruktaż

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA PODSTRONIE "PLAN OGÓLNY"!

=====

 

 

Strona www powstała w czerwcu 2022 r. w celu poinformowania mieszkańców Burowca i Borek w Katowicach o groźbie wykorzystania przez prywatnego inwestora kontrowersyjnej specustawy "lex deweloper" do wycinki drzew i przekształcenia rekreacyjnego fragmentu dzielnicy, położonego na dawnej działce kolejowej, w betonowy sypialnio-parking, z pogwałceniem zasad ładu architektonicznego i drastycznym pogorszeniem warunków zamieszkania lokalnej społeczności.  Potem poznalismy szczegóły smutnej historii zielonego wąwozu, który pozwolono w latach 2015-2020 zasypać odpadami oraz dowiedzieliśmy się, że ewentualna budowa osiedla, to  wykluczenie przebiegu w tym miejscu planowanej velostrady (rowerostrady) Katowice-Sosnowiec.

 

  Apelujemy do Rady Miasta i Prezydenta o pomoc i solidarność z mieszkańcami w tej sprawie.

 

  Na www pełny zestaw informacji, a na FB dyskusja: facebook.com/ZielonyBurowiec (prosimy lajkować, obserwować, zapraszać znajomych, propagować ?).