RM 27 lipca 2022 - Zielony Burowiec - Dzielnica Katowic Przejdź do treści

RM 27 lipca 2022

  W dniu 27 lipca 2022 r., w głównej sali Rady Miasta, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta Rady Miasta Katowice, poświęcone kontrowersyjnej inwestycji "lex deweloper" na Burowcu. Udział wzięli przedstawiciele inwestora i biura projektów, mieszkańcy wraz z grupą inicjatywy "Zielony Burowiec", dziennikarze, oraz liczny radni spoza komisji, na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Maciejem Biskupskim. Całe posiedzenie było transmitowane przez Biuro Obsługi Rady Miasta na żywo w internecie (on-line) dla mieszkańców miasta.

 

  Nie wszyscy mieli możliwość oglądania transmisji w trakcie trwania posiedzienia. Korzystając z uprzejmości mieszkańca, który nagrał na swoim urządzeniu końcowym udostępniony publicznie sygnał, przekazujemy pod poniższym linkiem  pełny materiał - łacznie 2 godziny i 22 minuty nagrania posiedzenia, bez jakichkolwiek skrótów, dokładnie tak jak został wyemitowany przez UM.

Komisja Rady Miasta - pełne nagranie:

 

  Ale przygotowaliśmy i polecamy też skrót - nasz subiektywny wybór ciekawszych fragmentów posiedzenia oraz kompletu wypowiedzi  mieszkańców wraz z ich  argumentacją.  W razie jakichkolwiek watpliwości co do zachowania w skróconej wersji nagrania kontekstu wypowiedzi, można go sprawdzać w udostępnionym przez nas wyżej nagraniu pełnym.

Komisja Rady Miasta - skrót nagrania:

 

  Zachęcamy także do wysłuchania 5-minutowego nagrania wypowiedzi, jakich już po zakończeniu posiedzenia, w gmachu UM udzielili Radiu Katowice uczestnicy dyskusji:

[wywiady po Komisji Rady Miasta]

 

  Mamy wrażenie, że nigdy dotąd nie pojawiły się w przestrzeni publicznej materiały, które pozwalają tak wszechstronnie wyrobić sobie jasny pogląd o sprawie.  A jeśli nasze argumenty przedstawione 27 lipca 2022 r., nasze przygotowanie i nasza postawa na posiedzeniu, były przekonujące, to bardzo prosimy o złożenie teraz podpisu pod internetową e-petycją popierającą budowę velostrady Katowice-Sosnowiec, zamiast betonowego osiedla "lex deweloper":

[e-PETYCJA] podpisz internetowo

Dziękujemy.