Petycja - Velostrada - Zielony Burowiec - Dzielnica Katowic Przejdź do treści

Petycja - Velostrada

  Okazało się, że kontestowane osiedle "lex deweloper" stanowi nie tylko zagrożenie dla standardu życia mieszkańców sąsiednich osiedli - Zimowego, Mieszkanie Plus i Borki-Andersa - ale jego ewentualna realizacja stoi w sprzeczności z przebiegiem jednej z kluczowych dróg rowerowych (tzw. velostrady lub rowerostrady) Metropolii GZM: połączenia rowerowego Katowice-Sosnowiec.

Velostrady GZM

Tu w celach ilustracyjnych użyto na prawach cytatu dostępnego publicznie zdjęcia z relacji Dziennika Zachodniego z otwarcia Velostrady w Jaworznie, autor zdjęcia: Marzena Bugała-Azarko.

 

  Zaledwie 20 maja 2022 r.  wiceprezydent Waldemar Bojarun podpisał porozumienie z przestawicielami 10 innych miast Metropolii nt. budowy 120 km velostrad, a wśród priorytetowych czterech sposród  ośmiu zaplanowanych, jest właśnie połączenie Katowice-Sosnowiec.

Porozumienie w GZM 20-05-2022

 

  Precyzyjne nałożenie oficjalnie opublikowanej 20 maja 2022 r. ->mapy na podkład z Earth Google pozwala ustalić, że połączenie Katowice-Sosnowiec powinno przebiegać własnie po śladzie nieczynnej kolei Burowca - a więc albo velostrada, albo osiedle "lex deweloper":

velostrada albo osiedle lex deweloper

 

  Jakiekolwiek wahania władz miasta przy dokonywaniu wyboru

rowerostrada dla mieszkaców Katowic  czy  biznes dla dewelopera ?

byłyby bulwersujące. Przygotowaliśmy szczegółowy opis całego zagadnienia na Ulotce dostępnej w pdf, która zawiera także Petycję w przedmiotowej sprawie - udostępniamy link i prosimy o wysyłanie petycji do włodarzy miasta Katowice (pdf można wydrukować, podpisać i wysłac w jeden z zaproponowanych w ulotce sposóbów):

[ULOTKA & PETYCJA]  pdf


e-Petycję
można także podpisac internetowo korzystajac z linka (dostęp do ulotki i e-petycji):

[e-PETYCJA]  podpisz internetowo